İstasyon Mah. 1496/1 Sok. No.1 41400 Gebze / Kocaeli
+90 262 655 55 44 (pbx)

Üretim Süreçlerimiz

Omtaş > Üretim Süreçlerimiz

Omtaş dövme atölyesi, uluslararası standartlar ve müşteri kalite gereksinimlerini karşılayacak seviyede modern dövme ekipmanlarına sahiptir.

Mekanik presler, yatay presler, tek darbeli ve karşı vuruşlu çekiçler, bu tezgahlara ait kalibrasyon – çapak kesme presleri, indüksiyon fırınları ve gerekli ilave ekipmanlar ile 0,5 – 200 kg arasında çeşitli boy ve şekillerde dövme parçaları üretilebilmektedir.

Dövme parçaların üretimi için gerekli tüm kalıp ve aparatlar, yüksek hızlı kalıp işleme teknolojisi ve CAD – CAM entegrasyonu için gerekli CNC işleme tezgahları ile donatılmış kalıp atölyesinde üretilmekte olup, bu sayede en karmaşık şekilli dövme parçalarına ait kalıplar en hassas ölçülerde ve en kısa sürede imal edilebilmektedir.

Üretilen kalıpların her üretim partisi öncesinde %100 kontrolü yapılmaktadır.

Karbon çelikleri, islah çelikleri, sementasyon çelikleri, mikro alaşımlı çelikler, paslanmaz çelikler ve müşteri isteklerine göre tedarik edilen özel kalite çelik malzemelerden oluşan dövme parçalarının islah, izotermik, normalizasyon, gerilim giderme işlemleri otomatik itmeli sürekli tip ve derin kuyu tipi ısıl işlem fırınlarında gerçekleştirilmektedir. Fırınlarımız AIAG CQI 9 HTSA onaylıdır.

Ayrıca çeşitli mikroalaşımlı malzemelerden üretilmiş dövme parçalarının dövme sıcaklığından kontrollü soğutma operasyonları, özel tasarım kontrollü soğutma konveyörleri ile gerçekleştirilmektedir.