İstasyon Mah. 1496/1 Sok. No.1 41400 Gebze / Kocaeli
+90 262 655 55 44 (pbx)

Hakkımızda

Omtaş > Hakkımızda

OMTAŞ A.Ş. 1968 yılında Gebze’de kuruldu. 38.000 m² açık, 15.000 m² kapalı alan üzerinde dövmehane, ısıl işlem, tamamlama hatları ve kalıp atölyesine sahip bir dövme fabrikasıdır.

Yıllık 15.000 ton dövme kapasitesine sahip bulunan tesislerimizde 0,5 – 200 kg. arasında çeşitli boy ve şekillerde dövme parçalar modern teknolojiye uygun olarak üretilmektedir.

Ürünlerimiz Almanya, Avusturya, Macaristan, İtalya, Norveç ve Belçika’ya ihraç edilmektedir.

Bureau Veritas ISO/TS 16949:2009Bureau Veritas ISO14001:2004Germanischer Lloyd ve Ford Q1 belgelerine sahip firmamız, Türkiye’de ağır ve hafif ticari araçlar, binek otomobilleri, endüstriyel motor sanayi, tarım makinaları, traktör endüstrisi ve otomotiv ana sanayisine işleme ve montaj amaçlı parça tedarik eden birçok işlemeci firmaya yıllardır dövme parça tedarikçisi olarak hizmet vermektedir.

Karbon çelikleri, islah çelikleri, sementasyon çelikleri, mikro alaşımlı çelikler, paslanmaz çelikler, alüminyum ve müşteri isteklerine göre tedarik edilen özel kalite malzemelerden oluşan dövme parçalarının dövme ve ısıl işlemleri gerçekleştirilmekte, kumlama, doğrultma, soğuk kalibrasyon ve %100 çatlak kontrolü gibi ürüne özel tamamlama işlemlerisonrasında ürünlerimiz müşterilerimize sevk edilmektedir.

Müşterilerimizin talebi üzerine dış kaynak desteği ile dövme üretimini yaptığımız ürünler, kontrolümüz ve sorumluluğumuz altında işleme ve KTL kaplama operasyonlarına tabi tutularak müşterilerimize sevk edilmektedir.

Başlıca ürünlerimiz; krank milleri, yakıt dağıtıcısı parçaları, kam milleri, biyel kolları, aksonlar, dingiller, aks milleri, direksiyon kolları, kardan çatalları, yay tablaları, braketler, diferansiyel grup milleri, motor pistonları, iş makineleri tırnakları, kompresör vidaları, dişli taslakları ve diğer dövme parçalarıdır.