TÜRK MİLLİ EĞİTİMİNE HİBE ETTİĞİMİZ OKULLAR

Türk Milli Eğitimi’ne hibe olarak yaptırılan bu okullar, YAMANTÜRK AİLESİ’nin geleceğimizin sahibi sevgili çocuklarımıza, değerli öğretmenlerimize ve mensubu olmakla gurur duyduğumuz milletimize emanetidir. Saygılarımızla.

YCPL_Izmir

Yamantürk Çok Programlı Lisesi / İzmir

 

İzmir’in Armutlu-Kemalpaşa bölgesinde inşa edilen okulun amacı, bölge halkının eğitim ve öğrenim ihtiyacını karşılamaktır.

YL_Malatya

Yamantürk Lisesi / Malatya

 

İnönü Üniversitesi Kampüsü’nde eğitim faaliyetlerini sürdüren Yamantürk Lisesi 7 derslik ve 3 laboratuvara sahiptir.

YTL_Ankara

Yamantürk Ticaret Lisesi / Ankara

 

Ülkemizdeki ara eleman sıkıntısının farkında olarak, gençlerimize, üniversite dışında da, mesleki alternatifler sunabilmeyi hedefleyen 24 derslikli Yamantürk Meslek Lisesi, Ankara’nın Keçiören ilçesinde eğitim hizmeti vermeyi sürdürmektedir. Lisede 3 laboratuvar bulunmaktadır.

TYIO_Ankara

Türkan Yamantürk İlköğretim Okulu / Ankara

 

24 derslik ve 3 laboratuvar bulunduran Türkan Yamantürk İlköğretim Okulu, 1999-2000 döneminden bu yana Ankara’nın Çankaya ilçesinde eğitim vermektedir.

YIO_Rize

Yamantürk İlköğretim Okulu / Çayeli-Rize

 

Rize ili Çayeli ilçesinde inşa edilen okulun amacı, bölge halkının eğitim ve öğrenim ihtiyacını karşılamaktır. 5600 m² kapalı alana sahip Yamantürk İlköğretim Okulunda 40 derslik ve 3 laboratuvar bulunmaktadır. İnşası Eylül 2001 tarihine yetiştirilen Yamantürk İlköğretim Okulu 2001-2002 öğrenim yılının başında faaliyetine başlamıştır.

ITU_KM

İTÜ İdris Yamantürk Konferans Merkezi / İstanbul

 

Konferans Merkezi’nde iki konferans salonu, üç seminer salonu ve bir sergi ve toplantı salonu mevcuttur. Konferans salonu ve seminer salonlarının kapasiteleri sırasıyla, 260 ve 150 kişidir. 2000 yılında, İdris Yamantürk Konferans Merkezi’nin inşaatı tamamlanmış ve tesis hizmet vermeye başlamıştır.

ITU_OSIM

İTÜ İdris Yamantürk Öğrenci ve Sosyal İşler Merkezi / İstanbul

 

Tesis öğrencilerin dinlenme ve beslenme ihtiyaçlarını karşılayan bir salon, hobi odaları, mutfak ve bilardo salonundan oluşmaktadır. İdris Yamantürk Öğrenci ve Sosyal İşler Merkezinin inşaatı 2000 yılında tamamlanmış ve hizmet vermeye başlamıştır.